19η αγωνιστική : Απόλλων Λάρισας - ΑΕΛ 0-2

Απόλλων Λάρισας (Θωμάς Γράφας): Αστράς, Λουκάς (90′ Πετράκης), Γιαννίτσης, Καλούσης, Τιμπουέ, Λίταινας, Χατζής, Νούσιος (85′ Σούλτσε), Μπαλογιάννης (90′ Ποτόσογλου), Σταματής, Ζιάκας (80′ Λεμάνγκρ).

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος, Ομάρ (65′ Θεολόγου), Γκοτζαμανιδης, Ηλιάδης (70′ Μαξιμένκο), Παπαγεωργίου Θ. (60′ Μαυριάς), Γιάκος (60′ Παπαγεωργίου Κ.), Κολομπίνο, Νικολιάς, Ακούνια, Όγκμποε.

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης (Αθηνών)
Επόπτες: Ηλίας Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Παντελής Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Ευστράτιος Μαχαίρας (Αθηνών)
Παρατηρητής: Ματθαίος Κοφίτσας (Καρδίτσας)

Γήπεδο: Φιλιππούπολης

Στο ματς της Φιλιππούπολης το α' ημίχρονο έφυγε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, για να «μιλήσει» ο Όγκμποε στην επανάληψη και ν' ανοίξει το σκορ στο 61' με κεφαλιά. Τρία λεπτά αργότερα και πριν προλάβουν να συνέλθουν οι «κυανόλευκοι» από το 0-1, ο άσος των «βυσσινί» με σουτ βρήκε ξανά δίχτυα και η ομάδα του Παναγιώτη Γκουτσίδη με 36 βαθμούς παρέμεινε στο -6 από την πρωτοπόρο Βέροια. Ο Απόλλων Λάρισας, από την πλευρά του, με 16 βαθμούς βρίσκεται στη 13η θέση.