Σκόρερς: 23' Ακούνια, 66' Ηλιάδης, 81' Τσουμάνης

Καβάλα (Αλεξάντερ Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κόχεν, Στίκας, Θωμαΐδης, Καραγιάννης (58' Αλίμι), Μπελεβώνης (86' Οκάν), Ρέτσος (67' Σταμένκοβιτς), Έμπερτ, Σαμπανίδης, Μπούμαν (86' Γροσδάνης).

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Ομάρ, Κολομπίνο (85' Ραμίρεζ), Θ. Παπαγεωργίου, Γιάκος (45' Κ. Παπαγεωργίου), Νικολιάς (63' Γλυνός), Ακούνια (85' Μαυριάς), Όγκμποε (79' Τσουμάνης).

Διαιτητής: Λάμπρος Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Επόπτες: Γεώργιος Παναγιώτης Αραβίδης (Αθηνών), Λυκούργος Τσολακίδης (Αθηνών)
4ος: Στέφανος Βάϊος Καλατζής (Θεσσαλίας)
Παρατηρητής: Νικόλαος Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση που διεξήχθη στο Αλκαζάρ, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής, η ΑΕΛ συνέτριψε με 3-0 την Καβάλα και παρέμεινε στην δεύτερη και στο -3 από την κορυφή της βαθμολογίας.

Η ΑΕΛ έκλεισε αήττητο σερί 13 αγώνων, ξεσπώντας στην Καβάλα (3-0) στο Αλκαζάρ και μείωσε τη διαφορά από τη Βέροια. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα των Αργοναυτών έπειτα από σερί πέντε αναμετρήσεων.

Η ομάδα της ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με προβολή από κοντά του Ακούνια, o Ηλιάδης βρήκε δίχτυα για το δεύτερο γκολ, σε φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση φάουλ του Κ. Παπαγεωργίου στο 68ο λεπτό και μετά από τη σέντρα του Ακούνια και τη κεφαλιά του Τσουμάνη διαμορφώθηκε το τελικό 3-0 στο 81ο λεπτό, ενώ στο 13ο λεπτό ο Κολομπίνο σημάδεψε το δοκάρι της αντίπαλης εστίας.