24η αγωνιστική : 24/3/1968 : Τρίκαλα - ΑΕΛ 0-0
25η αγωνιστική : 31/3/1968 : ΑΕΛ - Ολυμπιακός Κοζάνης 1-2
26η αγωνιστική : 7/4/1968 : Άρης Πτολεμαϊδας - ΑΕΛ 3-1
27η αγωνιστική : 14/4/1968 : ΑΕΛ - Αλεξανδρούπολη 1-0
28η αγωνιστική : 22/4/1968 : ΑΕΛ - Λαμία 5-3
29η αγωνιστική : 29/4/1968 : Δόξα Δράμας - ΑΕΛ 1-1
30η αγωνιστική : 5/5/1968 : ΑΕΛ - Καβάλα 3-4

1η αγωνιστική : ΑΕΛ - Εδεσσαϊκός 0-0

8 Οκτωβρίου 1967

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Παπαπούλιος, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Λιόκος, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Βαραμέντης, Τρακαλάς, Μπούτος, Αργυρίου.

Διαιτητής: Γερούκαλης

Μέτρια η εμφάνιση της ΑΕΛ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Δίκαιη μπορεί να θεωρηθεί η στείρα ισοπαλία.

2η αγωνιστική : Καστοριά - ΑΕΛ 3-2

15 Οκτωβρίου 1967

Scorers: 59' Τσακάλης, 67' (πέν.) Νείρου, 78' Σουμελίδης - 60' Αργυρίου, 86' (πέν.) Τρακάλας

Αποβολή: 62' Μουτίδης - 89' Κυριάκος

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Παπαπούλιος, Κυριάκος, Παπάζογλου, Λιόκος, Λέλλης, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Βαραμέντης, Τρακαλάς, Μπούτος, Αργυρίου.

Διαιτητής: Γκούφας

Η ΑΕΛ έπαιξε καλύτερα απο την Καστοριά.

3η αγωνιστική : ΑΕΛ - Ξάνθη 3-0

22 Οκτωβρίου 1967

Scorers: 17' Κοντοκώστας, 85', 87' Ζάμπας

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Λιόκος,Ζάμπας, Κοντοκώστας, Βαραμέντης, Τρακαλάς, Μπούτος, Αργυρίου.

Διαιτητής: Μπούμπας

Η ΑΕΛ μετά απο εκπληκτική εμφάνιση παίρνει την πρώτη φετινή νίκη στο πρωτάθλημα.

4η αγωνιστική : Αναγέννηση Γιαννιτσών - ΑΕΛ 1-0

29 Οκτωβρίου 1967

Scorer: 7' Νεοφυτίδης

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Λιόκος, Ζάμπας, Σκένδρος, Μπούτος, Δρούλιας, Κοντοκώστας, Τρακαλάς.

Διαιτητής: Μοσχάτος

Για δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας αγώνα στη σεζόν, η ΑΕΛ έπαιξε καλύτερα απο τον αντίπαλο αλλά δεν κατάφερε να πάρει νίκη.

5η αγωνιστική : ΑΕΛ - Νίκη Βόλου 0-0

5 Νοεμβρίου 1967

Αποβολή: 20' Παπάζογλου

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Λιόκος, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Βαραμέντης, Δρούλιας, Μπούτος, Τρακαλάς.

Διαιτητής: Κούγιας

Καλύτερη η ΑΕΛ ακόμη και μετά την αποβολή του Παπάζογλου στο 20 λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει νίκη.

6η αγωνιστική : Νικηφόρος Φλώρινας - ΑΕΛ 1-2

12 Νοεμβρίου 1967

Scorers: 44' Φωτεινός - 5', 12' Ζάμπας

Αποβολή: 53' Βαραμέντης

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Μπούτος, Λέλλης, Καρέλιας, Λιόκος, Δρούλιας, Ζάμπας, Βαραμέντης, Παγκαρλιώτας, Κοντοκώστας, Τρακαλάς.

Διαιτητής: Χιωτάκης

Η ΑΕΛ μετα απο εκπληκτική εμφάνιση στη Φλώρινα παίρνει τους πρώτους εκτός έδρας βαθμούς νίκης.

7η αγωνιστική : ΑΕΛ - Μακεδονικός 2-1

19 Νοεμβρίου 1967

Scorers: 3' Κοντοκώστας, 79' Παγκαρλιώτας - 25' Μιχάκης

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Λιόκος, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Μπούτος, Τρακαλάς.

Διαιτητής: Δαούτσαλης

8η αγωνιστική : Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΕΛ 0-0

26 Νοεμβρίου 1967

Αποβολή: 75' Καλπίδης

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Λιόκος, Μπενεχούτσιος, Κοντοκώστας, Βαραμέντης, Ζάμπας, Μπούτος, Τρακαλάς.

Διαιτητής: Κώτσιου

Αν και χωρίς τέρματα η ΑΕΛ πήρε σημαντική ισοπαλία, επίσης απο το 29' ο Παπαζογλου τραυματίστηκε και παρέμεινε στον αγώνα.

9η αγωνιστική : ΑΕΛ - Τρίκαλα 0-2

3 Δεκεμβρίου 1967

Ο αγώνας διακόπηκε στο 75ο λεπτό επειδή οι παίκτες της Λάρισας επιτέθηκαν στον διαιτητή Καλαδάμη για γκολ του Ζάμπα που τους ακύρωσε. Τα Τρίκαλα προηγούνταν με 1-0 με γκολ του Συνάτκα από το 63΄. Το ματς κατακυρώθηκε στην ομάδα των Τρικάλων. Λόγω επεισοδίων των ποδοσφαιριστών της ΑΕΛ στον αγωνιστικό χώρο, είχε αποτέλεσμα η ΑΕΛ να χάσει τον αγώνα με 2-0 και να τιμωρηθεί με αφαίρεση ενός (1) βαθμού.

Αναμνηστική φωτογραφία των αρχηγών των 2 ομάδων, με το διαιτητικό τρίο, λίγο πριν την έναρξη του επεισοδιακού αγώνα.

10η αγωνιστική : Ολυμπιακός Κοζάνης - ΑΕΛ 1-0

10 Δεκεμβρίου 1967

Scorer: 40' Παπαγρηγορίου

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Παπάζογλου, Λέλλης, Λιόκος, Ζάμπας, Μπενεχούτσιος, Κάσσας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Μπούτος, Αργυρίου.

Διαιτητής: Στάθης

11η αγωνιστική : ΑΕΛ - Άρης Πτολεμαΐδας 1-0

17 Δεκεμβρίου 1967

Scorers:46' Παγκαρλιώτας

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Λέλλης, Καρέλιας, Λιόκος, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Μπούτος, Τρακαλάς.

Διαιτητής: Γούδας

12η αγωνιστική : Αλεξανδρούπολη - ΑΕΛ 2-2

24 Δεκεμβρίου 1967

Scorers: 40' Παπαμάλης, 88' Λεπτίδης - 11', 28' Κοντοκώστας

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Παπάζογλου, Καρέλιας, Λιόκος, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Μπούτος, Τρακαλάς.

Στο 80ο λεπτό ο αγώνας διακόπηκε μετά απο επεισόδια που δημιούργησαν οι γηπεδούχοι παίκτες. Στο 88ο λεπτό γίνεται φάουλ στον τερματοφύλακα της ΑΕΛ και μέσα στον γενικό χαμό ισοφάρισε ο Λεπτίδης και παράλληλα έκλεψε την νίκη απο την ΑΕΛ.

13η αγωνιστική : Λαμία - ΑΕΛ 2-0

31 Δεκεμβρίου 1967

Scorers: 41' (πέν.), 80' Καρανικόλας

Αποβολή: 88' Λιόκος

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Παπαπούλιος, Κυριάκος, Παπάζογλου, Καρέλιας, Λιόκος, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Μπούτος, Τρακαλάς

Διαιτητής: Ρούμπας

Σε εξαιρετική μέρα ο Παπαπούλιος γλύτωσε την ΑΕΛ απο πιο βαριά ήττα.

14η αγωνιστική : ΑΕΛ - Δόξα Δράμας 1-1

7 Ιανουαρίου 1968

Scorers: 50' Ζάμπας - 1' Παπαθεοδώρου

Αποβολή: 80' Μπαλωτής

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Παπαπούλιος, Κυριάκος, Παπάζογλου, Μπούτος, Καρέλιας, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Τρακαλάς, Αργυρίου.

Διαιτητής: Ντόβας

15η αγωνιστική : Καβάλα - ΑΕΛ 1-0

4 Φεβρουαρίου 1968

Scorer: (αυτ.) Καρέλιας

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Παπάζογλου, Καρέλιας, Λέλλης, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Λιόκος, Μπούτος.

Διαιτητής: Λυμπέρης

Εισιτήρια - Εισπράξεις: 4.118 - 71.105 δρχ.

Οι κακές καιρικές συνθήκες δεν επέτρεψαν να γίνει ο προγραμματισμένος αγώναστ στις 14 Ιανουαρίου. Η Καβάλα ήταν ανώτερη αγωνιστικά, όπου πέρα απο το τέρμα που προήλθε απο αυτογόλ, είχε και 2 δοκάρια.

16η αγωνιστική : Εδεσσαϊκός - ΑΕΛ 3-0

21 Ιανουαρίου 1968

Scorers: 26' (πέν.), 55' Τσώτσας, 74' Τυργιακίδης

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Μπούτος, Μπενεζούτσιος, Ροΐδης.

Διαιτητής: Κακαβάς

17η αγωνιστική : Καστοριά - ΑΕΛ 0-0

28 Ιανουαρίου 1968

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Λιόκος, Μπούτος.

Διαιτητής: Ποιμενόπουλος

Μεσα σε εναν κακό αγωνιστικό χώρο όπου έπαιξε καθοριστικό ρόλο, η ΑΕΛ δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που είχε.

18η αγωνιστική : Ξάνθη - ΑΕΛ 4-1

11 Φεβρουαρίου 1968

Scorers: 8', 23', 80', 84' Αντωνιάδης - 35' Κοντοκώστας

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Παπαγιάννης, Κυριάκος, Λέλλης, Καρέλιας, Λιόκος, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Μπούτος, Παπάζογλου, Ροΐδης.

Διαιτητής: Βούλγαρης

19η αγωνιστική : ΑΕΛ - Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-2

18 Φεβρουαρίου 1968

Scorers: 15', 65' (πέν.) Ζάμπας, 38' Αργυρίου - 40' Δημτσούδης, 70' (πέν.) Νεοφυτίδης

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Ζ¨αμπας, Κοντοκώστςα, Παγκαρλιώωτας, Βαραμέντης, Μπούτος, Αργυρίου.

Διαιτητής: Κουρνούτος

Στο 10 λεπτό και ενώ ο Βαραμέντης ήταν λίγο πρίν σημειώσει τέρμα, ο διαιτητής Βαραμέντης δεν άφησε πλεονεκτημα και σφύριξε φάουλ υπέρ της ΑΕΛ ανακόπτοντας την προσπάθεια. Στο 85ο λεπτό ο Ευθυμιάδης πραγματοποίησε την απόκρουση του αγώνα και διαφύλαξε το υπέρ σκορ για την ΑΕΛ.

20η αγωνιστική : Νίκη Βόλου - ΑΕΛ 2-0

25 Φεβρουαρίου 1968

Scorers: 26' Κασαπλέρης, 70' Κουκλάκης

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Μπούτος, Αργυρίου.

Διαιτητής: Κώτσιος

Στο 10ο λεπτό τραυματόστηκε σοβαρά ο Καρέλιας ο οποίος αφού αποχώρησε απο τον αγωνιστικό χώρο για 15 λεπτά στη συνέχεια μπήκε και ολοκλήρωσε τυπικά τον αγώνα.

21η αγωνιστική : ΑΕΛ - Νικηφόρος Φλώρινας 1-0

3 Μαρτίου 1968

Scorer: 70' (πέν.) Ζάμπας

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Ζάμπας, Ροΐδης, Παγκαρλιώτας, Δρούλιας, Μπούτος, Αργυρίου

Διαιτητής: Πασχαλίδης

22η αγωνιστική : Μακεδονικός - ΑΕΛ 3-2

10 Μαρτίου 1968

Scorers: 18' Παπαδόπουλος, 36' Γεωργιάδης, 80' Κωνσταντινίδης - 59' Αργυρίου, 66' Ζάμπας

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Παπαγιάννης, Κυριάκος, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Ζάμπας, Σκένδρος, Βαραμέντης, Κοντοκώστας, Μπούτος, Αργυρίου.

Διαιτητής: Ζώης

23η αγωνιστική : ΑΕΛ - Απόλλων Καλαμαριάς 1-0

17 Μαρτίου 1968

Scorers: 3' Παγκαρλιώτας

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Μπούτος, Βαραμέντης, Αργυρίου.

Διαιτητής: Σίρλας

24η αγωνιστική : Τρίκαλα - ΑΕΛ 0-0

24 Μαρτίου 1968

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Λέλλης, Λιόκος, Καρέλιας, Παπάζογλου, Σκένδρος, Παγκαρλιώτας, Μπούτος, Κοντοκώστας, Ροΐδης.

Διαιτητής: Μπαρόλας

Μετά απο αυτή την παληκαρίσια ισοπαλία η ΑΕΛ απομακρύνεται 5 βαθμούς απο την ζώνη του υποβιβασμού κόντρα στα πανίσχυρα Τρίκαλα που στο τέλος της σεζόν βρέθηκαν πρώτοι στο βαθμολογικό πίνακα και ανέβηκαν στην Α' εθνική.

25η αγωνιστική : ΑΕΛ - Ολυμπιακός Κοζάνης 1-2

31 Μαρτίου 1968

Scorers: 25' Παγκαρλιώτας - 40' Πισλής, 55' Παπαγρηγορίου

Αποβολή: 65' Καλέας

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Παπάζογλου, Λέλλης, Καρέλιας, Μπούτος, Σκένδρος, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Κοντοκώστας, Ροΐδης.

Διαιτητής: Πλατόπουλος

Στο 10ο λεπτό ο Λέλλης σημάδεψε δοκάρι και στο 90ο λεπτό ενώ η μπάλα πέρασε γραμμή δεν κατοχυρώθηκε το τερμα υπέρ της ΑΕΛ.

26η αγωνιστική : Άρης Πτολεμαϊδας - ΑΕΛ 3-1

7 Απριλίου 1968

Scorers: 16' (πέν.) Κούσης, 50' Θεοδωρίδης, 55' Μπουλακασίδης - 33' Παγκαρλιώτας

Αποβολές: 87' Χατζηπαναγιωτίδης - 42' Βαραμέντης

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Παπαγιάννης, Κυριάκος, Μενεχούτσιος, Μπούτος, Καρέλιας, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Τρακαλάς, Ροΐδης.

Στο 42ο λεπτό έγινε η στιγμή που σημάδεψε τον αγώνα καθώς ακυρώθηκε τέρμα του Παγκαρλιώτα και στις διαμαρτυρίες που ακολούθησαν αποβλήθηκε ο Βαραμέντης.

27η αγωνιστική : ΑΕΛ - Αλεξανδρούπολη 1-0

14 Απριλίου 1968

Scorer: 3' Παγκαρλιώτας

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Παπαγιάννης, Κυριάκος, Μπενεχούτσιος, Μπούτος, Καρέλιας, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Δρούλιας, Τρακαλάς, Ροΐδης.

28η αγωνιστική : ΑΕΛ - Λαμία 5-3

22 Απριλίου 1968

Scorers: 13', 74' Παγκαρλιώτας, 54' Ζάμπας, 58', 89' Μπούτος - 71' Πεπές, 73' Τραχανάς, 78' Γιαννέλας

Αποβολή: 41' Αργυρίου

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Κυριάκος, Μπενεχούτσιος, Λέλλης, Καρέλιας, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Μπούτος, Τρακαλάς.

Διαιτητής: Μούτσος

Με επιβλητικό τρόπο σε ενα χορταστικό ματς με 8 τέρματα, η ΑΕΛ επεβλήθη της Λαμίας και απέφυγε μαθηματικά τον υποβιβασμό κάτι που στο τέλος της σεζόν αποδείχθηκε οτι δεν είχε καμία σημασία μιας και κατοπιν αλλαγής κανονισμών απο τον Ασλανίδη δεν υποβιβάσθηκε καμία ομάδα στον όμιλό μας.

29η αγωνιστική : Δόξα Δράμας - ΑΕΛ 1-1

29 Απριλίου 1968

Scorers: 15' Παπαγιάννης - 30' Κοντοκώστας

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Παπαγιάννης, Κυριάκος, Μπούτος, Λέλλης, Καρέλιας, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Τρακαλάς, Αργυρίου.

Διαιτητής: Χατζηνικολάου

30η αγωνιστική : ΑΕΛ - Καβάλα 3-4

5 Μαΐου 1968

Scorers: 15' Ζάμπας, 87' Κοντοκώστας, 89' Βαραμέντης - 63', 88' Μπαρμπαλέξης, 71' (πέν.) Παρίδης, 80' Χατζηγιάννης

ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Παπαγιάννης, Κυριάκος, Κατσιάνης, Μπούτος, Καρέλιας, Ζάμπας, Κοντοκώστας, Παγκαρλιώτας, Βαραμέντης, Τρακαλάς, Ροΐδης.

Διαιτητής: Θεοδώρου

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την Καβάλα κόντρα στην ΑΕΛ που δεν μπόρεσε να σπάσει αυτή την κακή παράδοση.