ΑΕΛ (Γιώργος Πετρίδης): Πουρπουτίδης, Ράμμος, Τσιτσιλής, Αναγνώστου, Δράμαλης ,Μπούτος, Παραφέστας, Αργυρούλης (46' Κουκουλίτσιος), Μουσούρης (54' Στεργιάδης), Κουμαριάς, Μαντζουράκης.

Βέροια : Μπλατσιώτης, Τερζής, Μελετίδης, Χατζάρας, Κουσουλάκης, Σίμος, Υφαντίδης, Γαϊτάνος, Παπατζίκος, Σιούτης, Ελευθεριάδης (83’ Συναχείρης).

Διαιτητής : Μούτος
Επόπτες : Ζαντερίου, Καρατζάς

Γήπεδο : Αλκαζάρ
Εισιτήρια - Εισπράξεις : 7.562 - 385.100 δρχ.

Στο ντέρμπι των ισόβαθμων πρωτοπόρων η ΑΕΛ υπήρξε σαρωτική στο πρώτο ημίωρο του αγώνα, πέτυχε δύο γκολ νωρίς, κι όλα έδειχναν μία άνετη επικράτηση. Αν μάλιστα ο Αργυρούλης στο 31' δεν έχανε την ευκαιρία για το 3-0 το ματς θα είχε τελειώσει ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο αγώνας ήταν πιο αμφίρροπος, οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν, και αν και έπαιζαν με 10 παίκτες από το 71' (αποβολή Χατζάρα για εξύβριση του επόπτη Ζαντερίου), μείωσαν με τον Υφαντίδη και απείλησαν με ισοφάριση. Με τη νίκη αυτή η ΑΕΛ ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 15 βαθμούς έναντι 13 της Βέροιας και του Πανδραμαϊκού.

Η ΑΕΛ,  όπως παρατάχθηκε στον νικηφόρο αγώνα κόντρα στη Βέροια

ΟΡΘΙΟΙ από αριστερά : Πουρπουτίδης, Μπούτος, Ράμμος, Αργυρούλης, Αναγνώστου, Τσιτσιλής.
ΚΑΘΙΣΤΟΙ : Κουμαριάς, Ματζουράκης, Δράμαλης, Παραφέστας, Μουσούρης