1967-68 : Β'Εθνική
9η αγωνιστική : 3/12/1967 : ΑΕΛ - Τρίκαλα 0-2
ΑΕΛ (Γιούρκας Σεϊταρίδης): Ευθυμιάδης, Μπούτος, Λέλλης, Λιόκος, Καρέλιας, Ζάμπας, Αργυρίου, Κοντοκώστας, Βαραμέντης, Παγκαρλιώτας, Τρακάλας.
Α.Ο. Τρίκαλα (Νικόλαος Μπαϊρακτάρης): Αρσένος, Ρούβαλης, Τόσκας, Νίκας, Κόκκαλης, Μαυρίκος, Συνάτκας, Χαριτίδης, Ζαφειρόπουλος, Ραχαβέλιας, Μπεβενίου.
Διαιτητής: Θωμάς Καλαδάμης (Αθηνών)
Γήπεδο: Αλκαζάρ
Ο κανονικός αγώνας διακόπηκε στο 75′ όταν οι παίκτες της Λάρισας επετέθησαν κατά του διαιτητή της συνάντησης κ. Καλαδάμη διαμαρτυρόμενοι για τέρμα του Ζάμπα που δεν μέτρησε. Μέχρι εκείνου του λεπτού ο Α.Ο. Τρίκαλα – με σκόρερ τον Συνάτκα στο 63′ – προηγείτο 1-0. Ο αγώνας κατακυρώθηκε “στα χαρτιά” υπέρ των Τρικάλων με 2-0, αλλά σύμφωνα με τα ισχύοντα δεν μέτρησε το γκολ του Συνάτκα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj1QiR3q5oUsx5lfW0SmBpZmLvP02pELoP8qylsIs717GDGcCaCOFQxaL-CMYRjjOkgpdOu01fDDTNiHyFERlYWxdJPX5Gp6Isz4Q-K_kVmeHJeJSarb0T51SnAYoPzLNqC4iIF0fNfkm9A5Awnvcs3Us24xStfNvpJuqjSWjOrtNS8XMJ-EKLQ9eCjQw/w640-h452/AEL%20trikala%20vissini.jpg)
Ο κανονικός αγώνας διακόπηκε στο 75′ όταν οι παίκτες της Λάρισας επετέθησαν κατά του διαιτητή της συνάντησης κ. Καλαδάμη διαμαρτυρόμενοι για τέρμα του Ζάμπα που δεν μέτρησε. Μέχρι εκείνου του λεπτού ο Α.Ο. Τρίκαλα – με σκόρερ τον Συνάτκα στο 63′ – προηγείτο 1-0. Ο αγώνας κατακυρώθηκε “στα χαρτιά” υπέρ των Τρικάλων με 2-0, αλλά σύμφωνα με τα ισχύοντα δεν μέτρησε το γκολ του Συνάτκα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj1QiR3q5oUsx5lfW0SmBpZmLvP02pELoP8qylsIs717GDGcCaCOFQxaL-CMYRjjOkgpdOu01fDDTNiHyFERlYWxdJPX5Gp6Isz4Q-K_kVmeHJeJSarb0T51SnAYoPzLNqC4iIF0fNfkm9A5Awnvcs3Us24xStfNvpJuqjSWjOrtNS8XMJ-EKLQ9eCjQw/w640-h452/AEL%20trikala%20vissini.jpg)
Αναμνηστική φωτογραφία των αρχηγών Δημήτρη Ζάμπα και Φάνη Κόκκαλη, με το διαιτητικό τρίο, λίγο πριν την έναρξη του επεισοδιακού αγώνα.
ΗΛΤΕΞ Λύκοι (Μάκης Τσίλιος): Τσικμίσογλου, Παπαχρήστος, Σαμαράς, Γεωργιάδης Κ., Καλόγηρος, Μπερισβίλη, Γεωργιάδης Η. (50' Ιωάννου), Παππάς Π. (60' Κοσίδης), Παππάς Ν., Μόσχου, Σιαμπάνης (77' Λαδάκης).
2002-03 : Γ'Εθνική
1η αγωνιστική : 25/8/2002 : ΗΛΤΕΞ Λύκοι - ΑΕΛ 2-0
ΗΛΤΕΞ Λύκοι (Μάκης Τσίλιος): Τσικμίσογλου, Παπαχρήστος, Σαμαράς, Γεωργιάδης Κ., Καλόγηρος, Μπερισβίλη, Γεωργιάδης Η. (50' Ιωάννου), Παππάς Π. (60' Κοσίδης), Παππάς Ν., Μόσχου, Σιαμπάνης (77' Λαδάκης).
ΑΕΛ (Τάκης Σουρλατζής): Νούσιας, Κοντοδήμος, Ν. Βιλανάκης, Παλαιολόγος (31 Τσάγγαρης), Κοντοδήμος, Χρόνης, Ζιάγκας, Μπακογιάννης, Πλίτσης (74' Κοτζαφίλιος), Τσακμακίδης, Φλώρος.
Διαιτητής: Τσέλιος (Χαλκιδικής)
Επόπτες: Χρηστάκης (Ξάνθης), Κλημαντάκης (Χαλκιδικής)
Γήπεδο: Καλοχωρίου
Τιμωρία με μείον τρείς (-3) βαθμούς και πρόστιμο 2.800 ευρώ, με τον αγώνα 2-0 υπέρ των Λύκων, διότι η ΑΕΛ θεωρήθηκε υπαίτια για την διακοπή του συγκεκριμένου αγώνα, αφού στο 81' και ενώ το σκορ ήταν 1-1, ο επόπτης Κλημαντάκης ισχυρίστηκε τραυματισμό από αντικείμενο που προήλθε από τους οπαδούς της ΑΕΛ για υπόδειξη… οφσάιντ στον Ζιάγκα!
No comments:
Post a Comment