ΑΡΗΣ (Ερέρα): Κουέστα, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Βέλεθ, Δεληζήσης, Μπάσα, Ματίγια(81’ Μενέντεζ), Ντιγκινί(77’ Κολάσο), Ματέο Γκαρσία, Μπρούνο Γκάμα(84’ Ναζλίδης), Γιουνές

ΑΕΛ (Αντωνίου): Κρίστιανσον, Γκοίκοβιτς, Γκόλιας, Γρομητσάρης, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Χούμπτσεφ, Ντέλετιτς (76’ Αμπντάλα), Πίτι, Σαχίτι (46’ Καρανίκας), Κούνιτς (64’ Νούνιτς).

Επόπτες: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, Παντελής Σπυρόπουλος
4ος: Αθανάσιος Σέζος

Γήπεδο: Καυτανζόγλειο
Εισιτήρια: 11.641

Ο Άρης ήταν κυρίαρχος στο πρώτο ημίχρονο όπου διατήρησε τον έλεγχο του παιχνιδιού και προσπάθησε να ξετυλίξει τις επιθετικές του προσπάθειες από τα άκρα. Η ΑΕΛ ήταν καλά οργανωμένη αμυντικά, έτσι οι Θεσσαλονικείς με γεμίσματα και σέντρες έγιναν απειλητικοί. Οι κιτρινόμαυροι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 32' με τον Ντιγκινί που απέτυχε από πολύ κοντά να νικήσει τον Κρίστινσον.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης μπήκε εξίσου δυναμικά και έχασε και άλλες ευκαιρίες, με Δεληζήση, Γκαρσία, Ντιγκινί και Γκάμα. Στο 65' η ΑΕΛ έδωσε σημεία ζωής με την πρώτη της επιθετική προσπάθεια, με τον Γκοΐκοβιτς να αποτυγχάνει να εκτελέσει τον Κουέστα σε τετ α τετ. Στο 72' οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να προηγηθούν ύστερα από πανέξυπνο γκολ του Γιουνές που σκόραρε με το στήθος ύστερα από σέντρα του Τζανακάκη. Δεν πρόλαβαν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί και ο Άρης σημείωσε και δεύτερο τέρμα, μετά από τρία λεπτά. Ύστερα από αντεπίθεση, ο Ματέο σέντραρε από δεξιά και ο Ντιγκινί με προβολή πέτυχε το 2-0.

Στο 88' η ΑΕΛ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να μειώσει με τον Μορσί, έτσι παρέμεινε το 2-0, με τον Άρη να συνεχίζει νικηφόρα στο πρωτάθλημα.