2001-02 : 6η : ΑΕΛ - Απόλλων Κρύας Βρύσης 3-0

6η αγωνιστική : ΑΕΛ - Απόλλων Κρύας Βρύσης 3-0

Scorers: 9', 75' Ευθυμιάδης, 78' Καρατζιώλης

Αποβολές: 45' Καρυοφίλης (κόκκινη), 69' Αντωνιάδης (2η κίτρινη)

ΑΕΛ (Βαγγέλης Βουρούκος): Νούσιας, Κανωτίδης (81' Μολάς), Κοντοδήμος, Κατσάρας, Νανούλης, Στάθης, Μάγγος, Κυριάκος (65' Καρατζιώλης), Κοντοθανάσης, Ταχτιντής (55' Παλαιολόγος), Ευθυμιάδης.

Απόλλων Κρύας Βρύσης: Καρυοφίλης, Καψάλης, Αντωνιάδης Β., Νήρας, Καρτάλης (45 +1' Πασχαλίδης Δ.), Τασιούλης, Πασχαλίδης Θ., Παπαδόπουλος, Λατσάρας, Μανωλούδης, (56' Γίτσας), Αυγέρης (76' Παπαχρήστου).

Διαιτητής: Παπαντωνόπουλος (Αχαΐας)

Εισιτήρια - Εισπράξεις: 239 - 374.500 δρχ.

Εύκολα επιβλήθηκε η ΑΕΛ στο Αλκαζάρ κόντρα στην ομάδα της Κρύας Βρύσης. Οι βυσσινί μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα και πρίν την συμπλήρωση του 10ου λεπτου προηγήθηκαν με γκολ του Ευθυμιάδη. Λίγο πριν την συμπλήρωση του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες όταν ο Καρυοφίλης αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα. Στο 2ο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν ακύνδυνοι και η ΑΕΛ έκανε το παιχνίδι της προσπαθώντας να πετύχει κι άλλα τέρματα. Το παιχνίδι για την ΑΕΛ έγινε πιο εύκολο όταν στο 69ο λεπτό ο Αντωνιάδης αντίκρυσε την 2η κίτρινη κάρτα και οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 9 παίκτες. Ο Ευθυμιάδης 5 λεπτά αργότερα πέτυχε ακόμη ένα τέρμα και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με ακόμη ενα τέρμα ο Καρατζιώλης. Τα στραβοπατήματα των προτοπώρων στην βαθμολογία φέρνουν την ΑΕΛ στην 3η θέση του πίνακα.