Scorers: 11', 50', 81' Ίζα, 42', 47' Στόικα - 2' Γεωργάτος, 59' Ότιτζι

ΑΕΛ (Κρίστο Μπόνεφ): Γεωργίου, Ζιάκας, Τζιότζιος, Μάγγος, Αλεξούλης (53' Ταξιάρχης), Βουτυρίτσας, Δοδοντσάκης, Ντα Σϊλβα, Ίζα, Τσακμακίδης (82' Παπαντωνίου), Στόϊκα.

Διαιτητής: Γιώργος Γιαννόπουλος (Αθηνών)

Εισιτήρια - εισπράξεις: 605 - 377.700 δρχ.

Μεγάλη νίκη θα πετύχει η ΑΕΛ κόντρα στην Παναχαϊκή που προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Γεωργάτο με σουτ μέσα απο την περιοχή απο πάσα του Μάρισιτς και προσποίηση του Ότιτζι. 8 λεπτά αργότερα ο Ίζα με σουτ θα φέρει το μάτς στα ίσια, ενώ 3 λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου και μετά απο τραγικό λάθος της άμυνας της Παναχαϊκής ο Στόϊκα θα βάλει την ΑΕΛ μπροστά στο σκορ. Το ίδιο ακριβώς θα συμβεί και 2 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους πάλι με πρωταγωνιστή τον Στόϊκα που θα τριπλασιάσει τα τέρματα της ΑΕΛ. Δύο λεπτά αργότερα ο Τσακμακίδης θα σουτάρει έξω απο την μεγάλη περιοχή αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ κατα την απόκρουση θα δώσει ασίστ στον Ίζα για να κάνει απο κοντα με εύκολο σουτ το 4-1. Στο 59 ο Ότιτζι θα μειώσει με κεφαλιά σε 4-2 αλλά ο Ίζα στο 81ο λεπτό, με φανταστικό σουτ έξω απο την περιοχή θα κάνει χατ τρίκ και θα γράψει το τελικό 5-2.

Η ΑΕΛ όπως παρατάχθηκε στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.

ΟΡΘΙΟΙ : Στόϊκα, Αλεξούλης, Νασιάκος, Γκαλίτσιος, Μιχαήλ, Ίζα.
ΚΑΘΙΣΤΟΙ : Μήλος, Τσιμπίνης, Τσουκάλης, Παπαντωνίου, Ντα Σίλβα.