Scorers : 2′, 81′ Δέδες, 52′ Τσανλάϊτερ, 74′, 84′ Βάγκνερ - 12′ Ματζουράκης

ΑΕΚ (Φράντισεκ Φάντροκ) : Σιδηρόπουλος, Θεοδωρίδης, Ραβούσης, Νικολάου, Ζαρζόπουλος, Τσανλάϊτερ, Τσάμης, Δέδες, Αρδίζογλου (85’ Τάσος) Βάγκνερ, Παπαϊωάννου

ΑΕΛ (Ιβάν Κότσεφ): Σιαβάλας, Μπούτος, Λέλης, Σεϊταρίδης Μ., Παγκαρλιώτας, Δράμαλης, Στεργιάδης (78' Χαριτίδης), Χάιτας, Βαγιέχο (46' Ράμος), Ρακιτζόγλου, Ματζουράκης.

Διαιτητής : Καρασούλας

Γήπεδο : Νέας Φιλαδέλφειας

Εισιτήρια - εισπράξεις : 25.250 - 1.744.000 δρχ.

H ΑΕΛ δυσκόλεψε αρκετά τους κιτρινόμαυρους στο πρώτο ημίχρονο. Ο Γιώργος Δέδες άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, 10 λεπτά όμως αργότερα ο Γιάννης Μαντζουράκης με βολέ ισοφάρισε, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Η μηχανή της ΑΕΚ άρχισε να λειτουργεί μετά το 52΄ όπου ο Δέδες έκανε το 2-1. Ο Βάλτερ Βάγκνερ στο 74΄ πέτυχε το 3-1 και στο 80΄ ο Δέδες σημείωσε χατ-τρικ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 88΄ο Βάγκνερ μετά από πάσα του Παπαϊωάννου.