Σκόρερς: 50' Καραγιάννης - 14' Κυπαρίσσης, 32' Γρηγορίου

Βέροια: Γκούτρας, Λαναρής (76' Αμανατίδης), Λαζαρίδης, Σαμαράς, Καρυπίδης (39' Καραγιάννης), Παπαδόπουλος, Παπατζήκος, Σχοινάς, Συμπεθέρης (80' Μάουρο), Ανδρούτσος, Σαλωνίδης.

ΑΕΛ (Τάκης Παραφέστας): Λεκίδης, Γρηγορίου, Θεοδοσιάδης, Κατσάρας, Κακαζούκης, Κεχαγιάς, Κοντοδήμος (53' λ.τ. Εφεντόπουλος), Ζιάγκας, (72' Πουλιόπουλος), Καπρινιώτης, Μποζίλοφ (62' Φλώρος), Κυπαρίσσης.

Επόπτες: Παπαδόπουλος (Θεσσαλονίκης), Αποστόλης Αμπάρκιολης (Μακεδονίας)
4ος: Γκούντας (Κοζάνης)

Γήπεδο: Βέροιας
Εισιτήρια: 1445
Εισπράξεις: 5.300 ευρώ.

Απόβαση στην Βέροια έκαναν 2.000 βυσσινί εκδρομείς κι έκαναν το γήπεδο της Βέροιας να φαντάζει... Αλκαζάρ. Παίκτες και φίλαθλοι πανηγύρισαν την σημαντική εκτός έδρας νίκη που κρατάει την ΑΕΛ στην κορυφή του πίνακα βαθμολογίας.
Μια πολύ καλά διαβασμένη ΑΕΛ έδειξε την ανωτερώτητά της και καθάρισε το παιχνίδι απο το πρώτο κι όλας ημίχρονο. Στο 14ο λεπτό ο Μποζίλοφ έβγαλε κάθετη μπαλιά για τον Κυπαρίσση οπου έπειτα απο δυνατό σουτ έκανε το 1-0. Στο 32ο λεπτό ο Κοντοδήμος σέντραρε και οι αμυντικοί της Βέροιας πίστευαν οτι η μπάλα θα κατέληγε άουτ αλλά ο Κυπαρίσσης πρόλαβε, έβγαλε σέντρα που έπιασε λάθος ο Καπρινιώτης αλλά κατέληξε στην μεριά του επερχόμενου Γρηγορίου που έκανε με σουτ το 2-0. Η Βέροια πέρα απο το γκολ που έβαλε στο 2ο ημίχρονο δεν έδειξε ιδιέταιρη αντίδραση κι έτσι οι βυσσινί έφυγαν απο την Βέροια κερδίζοντάς την με 1-2.
Στην βαθμολογία απο 58 βαθμούς μοιράζονται ΑΕΛ και Καστοριά ενώ 2 λιγότερους έχει ο Θρασύβουλος στην 3η θέση.