Σκόρερς: 17' Μπαντάς, 37' Τρούπκος - 51' Κυπαρίσσης

Ακράτητος (Μπάμπης Τεννές): Κωστάκης, Μπάντας, Τζημόπουλος, Βενέτης, Κατσιούλης, Πιπίνης (63' Χατζηρίζος), Βερονεσι (43' Παπαθανασίου), Σκούφαλης (80' Δαδούσης), Στεφανίδης, Σέζαρεκ, Τρούπκος.

ΑΕΛ (Γιώργος Δώνης): Χριστόπουλος, Κατερίνης, Φέρστερ, Σίσιτς, Κυπαρίσσης, Φλώρος (71' Καρκαλέτσης), Γεωργιάδης, Κατσαβός (46' Στουρνάρας), Τσιάτσιος, Αλεξανδρής, Μπαχράμης (46' Παπακώστας).

Επόπτες: Κότσιρας (Αρκαδίας), Τριαντάφυλλος (Κορίνθου)
4ος: Πορφύρης (Αρκαδίας)

Γήπεδο: Ακράτητου "Γιάννης Παθιακάκης"
Εισιτήρια: 833
Εισπράξεις: 37.030 ευρώ.

Παίζοντας πολύ καλά στο Α ημίχρονο ο Ακράτητος έβαλε τις βάσεις για να πετύχει τη δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Β Εθνικής και να ανασάνει βαθμολογικά. «Θύμα» του η φιλόδοξη Λάρισα που «ξύπνησε» στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα στο «Γιάννης Παθιακάκης», αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ στο 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Το συγκρότημα του Μπάμπη Τεννέ προηγήθηκε με 2-0 στα πρώτα 45 λεπτά χάρη στα γκολ των Μπαντά (17ο) και Τρούπκου (37ο), ενώ ο Θωμάς Κυπαρίσσης ήταν αυτός που μείωσε στο 51ο λεπτό αναπτερώνοντας τις ελπίδες των περίπου 200 φιλάθλων των «βυσσινί» που βρέθηκαν στα Ανω Λιόσια. Ωστόσο στα εναπομείναντα λεπτά οι παίκτες του Γιώργου Δώνη δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν.