Σκόρερς: 10' Μπαχράμης, 64' Κυπαρίσσης, 90' Παλαιολόγος - 32' Ζαιμή

ΑΕΛ (Γιώργος Δώνης): Χριστόπουλος, Μπαχράμης (38’ Παλαιολόγος), Κατσιαρός, Στουρνάρας, Φλώρος, Τσιάτσιος, Διγκόζης, Χατζηλιόντας (57’ Νεντέλκοβιτς), Σίσιτς (57’ Αμπούνα), Σέρμπαν, Κυπαρίσσης.

Προοδευτική (Σπύρος Μαραγκός): Παπαδόπουλος, Κουτλουμπασης, Σωτρίνης, Βαρτζιώτης, Τόγιας, Λεωντίου, Ρόβας, Τσεμπερίδης (75' Ράς), Πλιάγκας (65' Αντωνόπουλος), Χανιώτης (51' Θάνος), Ζαιμί,

Διαιτητής: Νικόλαος Αθανασίου (Θεσπρωτίας)

Εισιτήρια: 14122
Εισπράξεις: 135.423 ευρώ.

Το σκορ άνοιξε για την ΑΕΛ στο 10ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτη Μπαχράμη. Ο Ρολάντ Ζαϊμι είχε ισοφαρίσει προσωρινά για την Προοδευτική στο 32ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Γιώργου Δώνη, αρχικά διπλασίασε τα τέρματα της στο 63'με γυριστό του Θωμά Κυπαρίσση και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Θανάσης Παλαιολόγος με σουτ από κοντά έκανε το τελικό 3-1.