Σκόρερς: 45+ 2', 71' Κεχαγιάς, 67' Λάζορικ

ΑΕΛ (Τάκης Παραφέστας): Λεκίδης, Ζιάγκας (74' Πουλιόπουλος), Κατσάρας, Κεχαγιάς, Κακαζούκης, Γρηγορίου, Κοντοδήμος, Καπρινιώτης (58' Σωτρίνης), Λάζορικ (89' Παπακώστας), Κυπαρίσσης, Γρηγορίου, Θεοδοσιάδης.

Ρόδος: Θέμελης, Νάκου, Μαλιάκας, Πάττας (82' Σαλαμαστράκης), Βασιλόπουλος, Μόσχης (59' Καντιμοίρης Στ.), Γιόνοβιτς, Κλοκίδης, Καντίμοίρης Γ., Μητράκας (79' Βιτεβής), Τσουκαλίδης.

Επόπτες: Καρβούνης (Θεσπρωτίας), Πουλίσης (Πρέβεζας)
4ος: Γιώργος Δαλούκας (Θεσσαλίας)

Εισιτήρια: 4268
Εισπράξεις: 33.728 ευρώ.

Έκτη σερί νίκη για την ομάδα μας κόντρα στην Ρόδο όπου στο καυτό Αλκαζάρ με την υποστήριξη 5.000 βυσσινί φιλάθλων επιβλήθηκε ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και κέρδισε με 3-0. Με αυτή τη νίκη και το στραβοπάτημα της Καστοριάς στη Δράμα, η ΑΕΛ πιάνει κορυφή στον πίνακα βαθμολογίας.
Με επιθετικούς προσδιορισμούς παρατάχθηκε η ΑΕΛ στο Αλκαζάρ, όπου είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες οι οποίες επιβραβεύθηκαν στην τελευταία φάση του 1ου ημιχρόνου όταν ο Κεχαγιάς μετά απο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Αν και έχοντας το σκορ υπερ τους, οι βυσσινί δεν μπήκαν δυνατά στο 2ο ημίχρονο και λίγο έλειψε να δεχθούν ισοφάριση. Μετά την είσοδο του Σωτρίνη στο 58, η ΑΕΛ ανέκτισε χαμένο έδαφος και έγινε πιο επιθετική και στο 67' ο Λάζορικ έπειτα απο ασιστ του Κυπαρίσση, έγραψε με πλασέ το 2-0. Στο 71' έπειτα απο εκτέλεση κόρνερ του Κοντοδήμου, ο Κεχαγιάς με κεφαλιά έκανε το τελικό 3-0.
Στη βαθμολογία, η ΑΕΛ στην 1η θέση με 43 βαθμούς, ακολουθεί η Καστοριά με 41 και ο Θρασύβουλος με 38.