Σκόρερς: 52' Στοΐνοβιτς - 27' Παπακώστας

Λεβαδειακός (Μάκης Κατσαβάκης): Καρακώστας, Δήμου (66' Καραμέρης), Παστός, Μασσάρα, Θεοδοσιάδης, Κούμπικ, Στοΐνοβιτς, Τοπολιάτης, Καρακατσάνης, Παππάς (46' Μουστάφι (77' Κοτσαλάς)), Σάβιτς.

ΑΕΛ (Γιώργος Δώνης): Κηπουρός, Φέρστερ, Γεωργιάδης (54' Φλώρος), Στουρνάρας, Καρκαλέτσης (63' Μπανιάς), Γκίκας, Τσιάτσιος, Κατερίνης, Παπακώστας, Σίσιτς, Αλεξανδρής (81' Νεντέλκοβιτς).

Γήπεδο: Λιβαδειάς
Εισιτήρια: 2814
Εισπράξεις: 35.080 ευρώ.

Παρουσία 4.000 θεατών, από τους οποίους οι 1.500 ήτανΛαρισαίοι, το παιχνίδι πρόσφερε μεγάλες συγκινήσεις.
Οι «πράσινοι» μπορεί να είχαν την εδαφική υπεροχή από το ξεκίνημα του ματς, όμως το συγκρότημα του Γιώργου Δώνη είχε την ουσία στην τελική προσπάθεια. Στο 25΄ οι παίκτες της Λάρισας βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Αλεξανδρή να τροφοδοτεί τον Καρκαλέτση. Ο τελευταίος έβγαλε συρτή σέντρα και ο Παπακώστας με προβολή μέσα στη μεγάλη περιοχή έκανε το 1-0, «παγώνοντας» τους φίλους του Λεβαδειακού.
Στην επανάληψη, οι «βυσσινί» έχασαν την ευκαιρία στο 47΄ με τον Καρκαλέτση να διπλασιάσουν τα τέρματα, αφού ο τερματοφύλακας Καρακώστας απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ. Πέντε λεπτά αργότερα, ο πιο δραστήριος ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων Στοΐνοβιτς με απευθείας χτύπημα φάουλ ισοφάρισε σε 1-1. Η Λάρισα έμεινε με δέκα παίκτες από το 54΄ ύστερα από την απευθείας κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Σίσιτς για χτύπημα εκτός φάσης στον Μασάρα.