Scorers: 20' Αθανασόπουλος, 64' Λουκόπουλος - 25' Τσάγγαρης, 74' Τόνκοβιτς

Ναυπακτιακός: Καλογήρου, Αθανασόπουλος, Μουταφίδης, Ανδρεόπουλος (82' Μπαλωμένος), Πέκεζ, Παπαδημητρίου (64' Φτανιάς), Ασλανίδης, Λουκόπουλος, Παπαδόπουλος (80' Κοντοπάνος), Μπέτας, Στύλος.

ΑΕΛ (Οράσιο Μοράλες): Μπρέλλας, Κανωτίδης (68' Λιάπης), Κατσάρας, Θεοδοσιάδης, Χρόνης (68' Παπαβασιλείου), Κοντοδήμος, Ζιάγκας, Τσάγγαρης, Μοράλες (70' Πουλιόπουλος), Παλαιολόγος, Τόνκοβιτς.

Διαιτητής: Κώστας Χατζόπουλος (Αθηνών)
Επόπτες: Γούργουρας (Ηλείας), Σπηλιώτης (Αχαΐας)
4ος: Αθανασόπουλος (Αχαΐας).

Με δυσκολία πήρε την ισοπαλία η ΑΕΛ στην Ναύπακτο κόντρα στον ουραγό του πίνακα βαθμολογίας. Ο Ναυπακτιακός προηγήθηκε κάνοντας το 1-0 στο 20ο λεπτό. Πέντε λεπτά αργότερα ο Τσάγγαρης, έβαλε ένα φανταστικό γκολ, όταν μετά απο κόρνερ έστειλε απευθείας την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο πάλι ο Ναυπακτιακός πήρε προβάδισμα κάνοτας το 2-1 στο 64ο λεπτό. Δέκα λεπτά αργότερα, μετά απο σέντρα του Ζιάγκα ο Τόνκοβιτς με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-2 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΛ 2002-03

Πάνω σειρά (από αριστερά): Αλέξης Παγκαρλιώτας, Βασίλης Μπακογιάννης, Αλέξανδρος Κοτζαφίλιος, Φώτης Πλίτσης, Παναγιώτης Νούσιας, Θόδωρος Εμμανουήλ, Δημήτρης Τασιός, Γιάννης Παπαχατζής.

Μεσαία σειρά (από αριστερά): Γιώργος Λιάπης, Κώστας Αλεξανδρής, Μάρκος Βιλανάκης, Αντώνης Σωτρίνης, Κώστας Κατσάρας, Δημήτρης Ξεσφίγγης, Θανάσης Παλαιολόγος, Κώστας Παπαρίζος, Νίκος Χρόνης, Ζήσης Ζιάγκας

Καθιστοί (από αριστερά): Δημήτρης Αξιούργος, Δημήτρης Κοντοδήμος, Γιάννης Κανωτίδης, Δημήτρης Τσακμακίδης, Θόδωρος Μολάς, Κώστας Μπρέλλας, Θανάσης Βασιλείου, Αλέξανδρος Σακελλαρίου, Γιάννης Τσαγγάρης, Βασίλης Φλώρος.