9η αγωνιστική : ΑΕΛ - Τρίκαλα 0-2
3 Δεκεμβρίου 1967
Ο αγώνας διακόπηκε στο 75ο λεπτό επειδή οι παίκτες της Λάρισας επιτέθηκαν στον διαιτητή Καλαδάμη για γκολ του Ζάμπα που τους ακύρωσε. Τα Τρίκαλα προηγούνταν με 1-0 με γκολ του Συνάτκα από το 63΄. Το ματς κατακυρώθηκε στην ομάδα των Τρικάλων. Λόγω επεισοδίων των ποδοσφαιριστών της ΑΕΛ στον αγωνιστικό χώρο, είχε αποτέλεσμα η ΑΕΛ να χάσει τον αγώνα με 2-0 και να τιμωρηθεί με αφαίρεση ενός (1) βαθμού.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjNYx0xO_vPLQS3MFZyF5_s7PaKtBz0KropKHOJgemiiApT5JTxOWHUFuymLoRr3PW7U01R2xfYTLCPw1-MUrMUC32LXX7-ShRKg0QzrDdMVF423g9N3eg-tnmwR-1oKJdb8Z-SjKvMsW0z/w640-h450/AEL+trikala.jpg)
Αναμνηστική φωτογραφία των αρχηγών των 2 ομάδων, με το διαιτητικό τρίο, λίγο πριν την έναρξη του επεισοδιακού αγώνα.
No comments:
Post a Comment