ΑΕΛ (Θωμάς Γράφας): Αποστολίδης, Καρανίκας, Κουρτεσιώτης, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Νεμπεγλέρας, Τζούνιορ, Μπλέντι (59' Τσιλιγκίρης), Γκούρτσας (77' Βερντού), Περίκο (87' Τσεμπερίδης), Μπιλά

Φωκικός (Γιάννης Λύτρας): Τσεκρέζι, Μουστάκης, Καντούτσης, Δημητρίου, Σαΐν (84' Ντάμπος), Σκαρίμπας, Γκασέζα, Καλλέργης, Γεωργουσόπουλος (86' Χαλιώτης), Ευαγγελιδάκης (62' Καρυπιάδης), Ρεβυθόπουλος

Διαιτητής: Δημήτρης Καραντώνης (Ημαθίας)

Επόπτες: Δοσκόρης, Δουδούμης (Φθιώτιδας)
4ος: Γκαϊτατζής (Δράμας)

Η ΑΕΛ πήρε τη νίκη στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Φωκικό με 1-0 χωρίς να καταφέρει τελικά να αξιοποιήσει μεγάλες ευκαιρίες για πιο ευρύ σκορ ώστε να έχει πιο ήρεμο δεύτερο ημίχρονο. Οι 3 βαθμοί την έφεραν στην 3η θέση της βαθμολογίας μαζί με τη Ζάκυνθό με 19 βαθμούς ενώ ο Φωκικος έμεινε στους 6. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Γιώργος Δεληζήσης στο 30ο λεπτό με κοντινό πλάσε. Στο δεύτερο μέρος έγιναν αρκετές προσπάθειες από τους βυσσινί με πολλά σουτ και στημένες φάσεις. Ξεχωριστή φάση ήταν το διπλό δοκάρι μετά από κεραυνό του Τζούνιορ έξω από την περιοχή και στην επαναφορά με κοντινή κεφαλιά του Μπλέντι. Ο Φωκικός προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει σημαντικά εκτός από κοντινό πλασέ επιθετικού του στο πρώτο ημίχρονο. Από την ΑΕΛ διακρίθηκαν αρκετοί ποδοσφαιριστές που έδειξαν διάθεση και πάθος με πολλά τρεξίματα, σουτ και δημιουργία φάσεων.