10η αγωνιστική : Βύζας Μεγάρων - ΑΕΛ 0-1
10 Δεκεμβρίου 1972
Scorer: 45΄(πεν) Χαριτίδης
ΑΕΛ (Στέφαν Καραμφίλοβιτς): Λιαδέλης, Σημαντήρης, Μπούτος, Σεϊταρίδης Μ., Κυζίρογλου, Ντάους, Χαριτίδης (64' Βαγιέχο), Καβόλι, Ρακιτζόγλου, Σεϊταρίδης Δ. (86' Μοράλες), Παγκαρλιώτας.
Διαιτητής: Κρητικός
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjzHaeLBM-sVAci5z3mwVtD_Uq81k0Ls-hLQ07cDdsD2k3mh43AKcHnLFwPQWhkaC6r0W8Ltah1g9ANad0e8UDfUtkOLnzMFDf3MrSRSzsA9PZIlaRlAk3M2SrU9SJzFYlSQAIWDKP7MUZ_/w640-h418/10h+vyzas+AEL+02v.jpg)
Το πέναλτι που εκτέλεσε ο Χαριτίδης και έκρινε την τύχη της μάχης των Μεγάρων. Στο βάθος διακρίνονται οι Μπούτος, Μωραΐτης Ντάους υπο την επίβλεψη του διαιτητή Κρητικού. Τερματοφύλακας ο Κυριακίδης.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiiPsG6eviWZWfSgrvH-ew3ihEbS7PrhsBNIGTU7clRGESAu7G_PpZtoiysK8dWfX5x5fHuyDuxB3x4o2-8rwxdMzF6Ix86JEQwnmA2_o1Ebd8MRsykuEm3EoQ-BA224jRySkCvSywucyR7/w640-h214/10h.jpg)
No comments:
Post a Comment