Scorers: 4' Μάνταλος, 34' Κλωναρίδης, 74' Μπακασέτας, 86' Αραούχο

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Μπακάκης, Βράνιες, Τσόσιτς, Λόπες, Γιόχανσον, Αϊντάρεβιτς, Χριστοδουλόπουλος (69' Μπακασέτας), Μάνταλος (81' Βλαχομήτρος), Κλωναρίδης, Λιβάια (76' Αραούχο).

ΑΕΛ (Αντρέ Πάους): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Γιοβάνοβιτς (78' Κριζμάν), Φατιόν, Ντέλετιτς (46' Περόνε), Λεοζίνιο (46' Αγκάνοβιτς), Λαγός, Ναζλίδης.

Επόπτες: Ιωάννης Κουράκης, Σπυρίδων Βασιλόπουλος
4ος : Γεώργιος Λάμπρου

Γήπεδο: ΟΑΚΑ
Εισιτήρια: (Κεκλεισμένων των θυρών)

Η ΑΕΚ νίκησε 4-0 την πολύ κακή ΑΕΛ στο άδειο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Ο Μάνταλος με εντυπωσιακό ψαλίδι άνοιξε το σκορ στο 4 λεπτό, ο Λιβάια έδωσε έτοιμο γκολ στον Κλωναρίδη στο 34 λεπτό. Η ΑΕΛ έμεινε με 10 παίκτες στο 49' λόγω της αποβολής του Αγκάνοβιτς, για αγκωνιά στον Βράνιες, ο οποίος είχε μπει αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου! Το 3-0 έγινε με το σουτ του Μπακασέτα στο 74', ενώ ο Αραούχο με κεφαλιά έκανε το τελικό 4-0 στο 86 λεπτό.

Αντρέ Πάους:

«Νομίζω δεν έχουμε δικαιολογία, πρέπει να ψάξουμε να βρούμε λύσεις μέσα από την ομάδα μας. Ήταν ένα εύκολο ματς για την ΑΕΚ, περιμέναμε να τους δυσκολέψουμε περισσότερο αλλά δεν τα καταφέραμε. Προσπαθήσαμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα στο ημίχρονο, όμως η γρήγορη αποβολή του Αγκάνοβιτς, μόλις ένα ή δύο λεπτά μετά την έναρξή του, τελείωσε οριστικά το παιχνίδι».