23η αγωνιστική : Εδεσσαϊκός - ΑΕΛ 1-0
21 Μαρτίου 1965
Scorer: Κροντσέλης 40’
Εδεσσαϊκός (Κ.Καραπατής) : Ιορδανίδης, Κωνσταντινίδης, Τσακλάνης, Βαμβακάς, Λυμπάρης, Κίτκας, Βαβουλίδης, Τσαουσάνης, Κροντσέλης, Τσότσας, Παπακώστας.
ΑΕΛ (Αλ.Πέτροβιτς) : Δεληζώνας, Γ.Κυριάκος, Κατσιάνης, Καρέλιας, Αδάμος, Λιόκος, Τσολάκης, Παπαδήμας, Σαλταπίδας, Ζάμπας, Κυριακίδης.
Διαιτητής : Χατζηνικολάου
Γήπεδο : Έδεσσας
Θεατές : 2.000
Ανύπαρκτη επιθετικά η ΑΕΛ έχασε δίκαια στην Έδεσσα με ήρωα τον Δεληζώνα που κράτησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα. Δύο λεπτά πριν τη λήξη ακυρώθηκε γκολ του Τσότσα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgJPdkdjf4OsKJSs2o4nDbkdrF-4abKZeaXKP0gT6fvA4Sn13V_57mwixZYqxvkYdUEn-byG0NcX-X_hRjy4poZWl7rKwAdIXFmm6JNi-Qkv2XfAo2nmnxGtiCOy5aAvoJM_iVqC3V8G7v9/w640-h210/23h.jpg)
No comments:
Post a Comment