25η αγωνιστική : Εύριπος Χαλκίδας - ΑΕΛ 2-1
4 Απριλίου 1965
Scorers: Εμμανουηλίδης 5’, 50’ – Παπαδήμας 56’
Εύριπος Χαλκίδας : Ανδρέου, Κούκουρας, Σπύρου, Τσιβίκας, Φράγκος, Κουμπιάς, Μαυρίδης, Τοκπασίδης, Παππάς, Εμμανουηλίδης, Γιογιός.
ΑΕΛ (Αλ.Πέτροβιτς) : Δεληζώνας, Ζάμπας, Γ.Κυριάκος, Αδάμος, Λιόκος, Παπάζογλου, Τσολάκης, Παπαδήμας, Σαλταπίδας, Κάσσας, Παπακωνσταντίνου.
Διαιτητής : Βακάλης
Γήπεδο : Χαλκίδας
Η κακή διαιτησία του Βακάλη συνετέλεσε στην άδικη ήττα της ΑΕΛ. Στο 70’ απέβαλλε τον Κάσσα για εξύβριση, ενώ το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων προήλθε από ανύπαρκτο πέναλτι. Ο Δεληζώνας απέκρουσε αρχικά την εκτέλεση του Μαυρίδη για να σκοράρει στη συνέχεια ο Εμμανουηλίδης.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjYKfkyDL4g9sIGOBz0Oj-_yJUmuW4Y43AESVytcnIqzohsVJqgMXn6LnRteDelpGFmyB5opMLTrS-4_bBHGt9EJrkCdG_IUp0Kb2mCiqmSMmj1bZsyLDTy_rtHGFiyRCpMt_gjEba9idFg/w640-h306/25h.jpg)
Η κακή διαιτησία του Βακάλη συνετέλεσε στην άδικη ήττα της ΑΕΛ. Στο 70’ απέβαλλε τον Κάσσα για εξύβριση, ενώ το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων προήλθε από ανύπαρκτο πέναλτι. Ο Δεληζώνας απέκρουσε αρχικά την εκτέλεση του Μαυρίδη για να σκοράρει στη συνέχεια ο Εμμανουηλίδης.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjYKfkyDL4g9sIGOBz0Oj-_yJUmuW4Y43AESVytcnIqzohsVJqgMXn6LnRteDelpGFmyB5opMLTrS-4_bBHGt9EJrkCdG_IUp0Kb2mCiqmSMmj1bZsyLDTy_rtHGFiyRCpMt_gjEba9idFg/w640-h306/25h.jpg)
No comments:
Post a Comment