8η αγωνιστική : ΑΕΛ - Εδεσσαϊκός 0-1
6 Δεκεμβρίου 1964
Scorer: Κροντσέλης 5’
ΑΕΛ (Αλ.Πέτροβιτς): Δεληζώνας, Ζάμπας, Κατσιάνης, Καρέλιας, Λιόκος, Αδάμος, Βουτσιλάς, Σαλταπίδας, Β.Κυριάκος, Παπαδήμας, Δελφός.
Εδεσσαϊκός (Κ.Καραπατής): Ιορδανίδης, Κωνσταντινίδης, Χατζηπαναγιωτίδης, Λυμπάρης, Τσακλάνης, Κίτκας, Βαβουλίδης, Βασιλειάδης, Βασδάρης, Τσότσας, Κροντσέλης.
Διαιτητής : Γιαβρόπουλος
Γήπεδο : Αλκαζάρ
Θεατές : 5.000
Άδικο αποτέλεσμα για την ΑΕΛ που έχασε πολλές ευκαιρίες για να νικήσει τον πρωτοπόρο Εδεσσαϊκό, ενώ διαμαρτυρήθηκε και για δύο πέναλτι που δεν καταλογίστηκαν.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiR8cKumaT7dQkEy_weLtOkVbFZMr2-rygRwP0U8QqJWxF0-7K9Wq-j_9887mBG6M65SChJO62ws_G509NaeYhDSrpEgCDqETu9B1j56d7mutY6Fbb5uP1dD1_jhQT_k2M4AN92GxBP1rI9/w640-h170/8i.jpg)
No comments:
Post a Comment