7η αγωνιστική : ΑΕΛ - Καστοριά 6-2
26 Οκτωβρίου 1980
Scorers: 10', 49', 75', 79' (πέν.) Χαραλαμπίδης, 58' Βαλαώρας, 85' Μαλουμίδης - 16', 63' Λιόλιος
ΑΕΛ (Α.Γεωργιάδης): Παπαδόπουλος, Παραφέστας, Ράμμος, Γκαλίτσιος, Αργυρούλης, Δράμαλης, Μαλουμίδης, Κουτάς (46' Γκόλαντας), Χαραλαμπίδης, Ανδρεούδης (77' Βουτυρίτσας), Βαλαώρας.
Διαιτητής: Κότζαλης
Γήπεδο: Αλκαζάρ
Εισιτήρια: 5.266
Η ΑΕΛ θέλοντας να δείξει τα δόντια της για τον άδικο αποκλεισμό της από τον περσινό θεσμό κυπέλλου όπου η διαιτησία φέρθηκε ευνοϊκά υπέρ της Καστοριάς πέτυχε την πιο παραγωγική της νίκη σε βάρος της Ακριτικής ομάδας. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Χαραλαμπίδης σημείωσε 4 από τα 6 τέρματα των βυσσινί.
ΑΕΛ (Α.Γεωργιάδης): Παπαδόπουλος, Παραφέστας, Ράμμος, Γκαλίτσιος, Αργυρούλης, Δράμαλης, Μαλουμίδης, Κουτάς (46' Γκόλαντας), Χαραλαμπίδης, Ανδρεούδης (77' Βουτυρίτσας), Βαλαώρας.
Διαιτητής: Κότζαλης
Γήπεδο: Αλκαζάρ
Εισιτήρια: 5.266
Η ΑΕΛ θέλοντας να δείξει τα δόντια της για τον άδικο αποκλεισμό της από τον περσινό θεσμό κυπέλλου όπου η διαιτησία φέρθηκε ευνοϊκά υπέρ της Καστοριάς πέτυχε την πιο παραγωγική της νίκη σε βάρος της Ακριτικής ομάδας. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Χαραλαμπίδης σημείωσε 4 από τα 6 τέρματα των βυσσινί.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjWWv4QzdtRI1tAemzEy792AJZgK0eGmRJ_GZyc1za96PbiC-7py_H9slzVB2cKL-8Dl-A-Y9CSYDuxPRKuWkc6RACoLuTKJwRz8MB71-1IX3npyaQlLFYdMg8uZ0aqpKg_N6UwJRg7hN52/w640-h408/AEL+kastoria.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj77H2yiH0wzdYDz5jUITdi7g3M28uyDGkXpR0gyi2tEoGbmyBd3jgmT56eZd6g1CL7LXEAbQ4B9NZlB4AB-mHKxABJVRoBSinjq7P6GT3lxtZDa0TNJGBIGivlc09sdFgdyIA_nd-Gx9-m/w640-h520/v+26101980+ael+kastoria+6-2.jpg)
Ο Κώστας Χαραλαμπίδης (σκυμμένος αριστερά) εκτελεί τον τερματοφύλακα της Καστοριάς Σαμαρτζία και ανοίγει στο 10' το δρόμο για τον θρίαμβο της ΑΕΛ στο επιβλητικό 6-2 επί της ακριτικής ομάδας.
No comments:
Post a Comment