ΑΕΛ (Αντ.Γεωργιάδης) : Πλίτσης, Σελιώνης, Πατσιαβούρας, Γκαλίτσιος, Δράμαλης, Γκαμπέτας, Ανδρεούδης, Χάσεμπουργκ (46’ Αργυρούλης), Μαλουμίδης, Κουτάς (65’ Βουρούκος), Βαλαώρας.

Πανσερραϊκός (Έγκον Πίχατσεκ) : Σκούνας, Ταράσης, Ιωάννου, Πάντσιος, Αϊβαζίδης, Γουραλές, Μπάτης, Κεραμιδάς, Αναστασιάδης, Πανταζής, Παπαδημητρίου.

Διαιτητής : Μπιτίτσιος

Γήπεδο : Αλκαζάρ
Εισιτήρια Εισπράξεις : 5.011 - 1.027.500

Το πρώτο παιχνίδι της σεζόν στο Αλκαζάρ μετά την "εξορία" των Τρικάλων, παρουσία σχεδόν 7.000 θεατών. Η ΑΕΛ ξεκίνησε δυνατά χάνοντας τρεις ευκαιρίες με τον Κώστα Κουτά στο πρώτο τέταρτο, αλλά στη συνέχεια η απόδοσή της έπεσε. Η είσοδος των Αργυρούλη και Βουρούκου στην επανάληψη βελτίωσε τους βυσσινί και ο βομβαρδισμός της εστίας του Πανσερραϊκού συνεχίστηκε. Τα γκολ ήρθαν στα τελευταία λεπτά όταν όλος ο κόσμος είχε απογοητευτεί αναφορικά με την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Η αρχική 11άδα της ΑΕΛ στον αγώνα με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό.

ΟΡΘΙΟΙ : Πλίτσης, Πατσιαβούρας, Γκαλίτσιος, Βαλαώρας, Σελιώνης, Χάσεμπουργκ.
ΚΑΘΙΣΤΟΙ : Μαλουμίδης, Ανδρεούδης, Κουτάς, Δράμαλης, Γκαμπέτας.

Ο πεσμένος Μαλουμίδης ανοίγει το σκορ και δίνει τέλος στον 87λεπτο εφιάλτη με κολλημένο το σκορ στο 0-0.