Scorers: 4', 41' (πέν.) Ζιώγας, 54' Βαλαώρας

ΑΕΛ (Αντ.Στρεϊλάου) : Πλίτσης, Παραφέστας (46' Κυριλίδης), Κολομητρούσης, Γκαλίτσιος, Μητσιμπόνας, Βουτυρίτσας, Άνταμτσικ, Κούπσεβιτς (52' Τσιώλης), Ζιώγας, Ανδρεούδης, Βαλαώρας.

Παναχαϊκή (Πεκόφσκι): Μακρυνιώτης, Βασιλόπουλος, Παπαγιαννόπουλος, Τασσόπουλος, Κίζας, Πατρώνης (78' Δρακόπουλος Α.), Ζερδεβάς, Νταλάκας, Βουγιαντίνοβιτς, Χαρδαλιάς, Γεωργακόπουλος (46' Κυριακόπουλος).

Διαιτητής: Κυραλέος (Θεσσαλονίκης)

Εισιτήρια - Εισπράξεις: 7.722 - 1.964.850 δρχ.

Ακόμη μια εύκολη νίκη της ΑΕΛ κόντρα στην Παναχαϊκή αυτή τη φορά. Η ΑΕΛ που έχει στο μυαλό της στον Ευρωπαϊκό αγώνα με την Σαμπτόρια, Προηγήθηκε στο 4ο λεπτό μόταν ο Άνταμτσικ απέφυγε τον Ζερβεδα, σέντραρε στον Ζιώγα όπου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 42ο λεπτό ο Παραφέστας κάνοντας σέντρα βρίσκει στο χέρι του Κίζα και που βρίσκεται εντός περιοχής. Απο την άσπρη βούλα ο Ζιώγας διπλασιάζει τα τέρματα για τους βυσσινί ώσπου στο 53ο λεπτό ο Βαλαώρας μετά απο άτσαλο σουτ βγάζει τον Βαλαώρα σε πλεονεκτική θέση και σημειώνει το τελικό 3-0. Η Παναχαϊκή παρά τα 2 δοκάρια δεν απείλησε με κλασική ευκαιρία την εστία του Πλίτση.