Εθνικός (Πάκερτ) : Δοξάκης, Λυρής, Αντωνόπουλος, Καμπόλης, Χόρτσας, Γεωργάρας, Κοτίδης, Ξάνθης, Μπατίστα (71’ Καμίτσης), Παπαχρήστου (35’ Μανωλάς), Ξανθόπουλος,

ΑΕΛ (Ταμπόρσκι) : Μιχαήλ, Κυριλλίδης (66’ Κανιέμπα), Κολομητρούσης, Μητσιμπόνας, Γκαλίτσιος (46’ Αγορογιάννης), Βουτυρίτσας, Αλεξούλης, Τσιώλης, Ζιώγας, Καραπιάλης, Βαλαώρας.

Διαιτητής : Γιαννόπουλος
Επόπτες: Αντωνόπουλος, Σέββος

Γήπεδο : Καραϊσκάκη
Εισιτήρια : 5.021

Πιο εύκολη απ' όσο φανερώνει το ισχνό 0-1, ήταν η νίκη της ΑΕΛ στο Καραϊσκάκη. Σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλο της, η ΑΕΛ θα μπορούσε να τελειώσει το παιχνίδι από το α' ημίχρονο, αλλά οι παίκτες της σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες, ενεργώντας με βεβιασμένο τρόπο στην τελική προσπάθεια. Το γκολ ήλθε με πέναλτι που παραχώρησε ο αμυντικός του Εθνικού Καμπόλης διώχνοντας με το χέρι επί της γραμμής (δεν ίσχυε τότε η αποβολή για μια τέτοια ενέργεια), προσπάθεια του Καραπιάλη. Στο τελευταίο 10λεπτο η ΑΕΛ έπαιξε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βουτυρίτσα, που διαπληκτίστηκε με τον Καμίτση. Η νίκη της ΑΕΛ στο Καραϊσκάκη, ήταν η μοναδική εκτός έδρας νίκη της σεζόν.

Η ΑΕΛ όπως παρατάχθηκε στο Καραϊσκάκη κόντρα στον Εθνικο.

ΟΡΘΙΟΙ: Βαλαώρας, Γκαλίτσιος, Μιχαήλ, Αλεξούλης, Κολομητρούσης, Μητσιμπόνας.
ΚΑΘΙΣΤΟΙ: Τσιώλης, Βουτυρίτσας, Ζιώγας, Κυριλλίδης, Καραπιάλης.