Scorers: 28' (αυτ.) Δράμαλης, 76' Κούδας, 88' Αλαβάντας - 43' Ανδρεούδης, 68' Βαλαώρας

ΠΑΟΚ (Χέερ): Φούρτουλα, Σκαρτάδος, Αλαβάντας, Σίγγας, Ιωσηφίδης, Τρίμχολντ, Ψαρράς, Γεωργόπουλος (76' Γκουερίνο), Δημόπουλος, Κούδας, Κωστίκος (47' Βασιλάκος)

ΑΕΛ (Γκμόχ): Πλίτσης, Παραφέστας, Μητσιμπόνας, Δράμαλης, Τσιτσιλής, Σταματίου, Γκόλαντας, Ανδρεούδης (73' Τζιόλης), Κουτάς, Μαλουμίδης (55' Σαμαράς), Βαλαώρας.

Διαιτητής: Φακής

Γήπεδο: Βέροιας

Εισιτήρια - Εισπράξεις: 6.353 - 1.873.600 δρχ.

Η πρεμιέρα στον εκτός έδρας αγώνα με τον ΠΑΟΚ παίχτηκε στο γήπεδο Βέροιας λόγω τιμωρίας του από την προηγούμενη σεζόν. Η ΑΕΛ έπαιξε καλύτερα από τον ΠΑΟΚ και σε καμία περίπτωση δεν άξιζε την ήττα. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο σκορ στο 28' με αυτογκόλ του Δράμαλη μετά από προσπάθεια του Δημόπουλου, αλλά μόλις 2 λεπτά πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου οι βυσσινί πέτυχαν την ισοφάριση με δυνατό μακρινό σουτ του Ανδρεούδη. Στο 58' ο Πλίτσης απέκρουσε το πέναλτι του Τρίμχολντ, όπου πιο πριν το κέρδισε ο Σκαρτάδος που ανατράπηκε από τον Πλίτση, ενώ 10 λεπτά αργότερα έγινε η ανατροπή σε 1-2 με τον Βαλαώρα, που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του. Καθώς το παιχνίδι πλησίαζε προς το τέλος, στο 78' ο Κούδας σημείωσε το 2-2, μετά από μπαλιά του Γιάννη Ψαρρά κι όταν όλα έδειχναν πως το ματς θα παραμείνει ισόπαλο, στο 88' ο Αλαβάντας δέχθηκε πάσα και με σουτ βρέθηκε στα δίχτυα του Πλίτση κάνοντας το 3-2.