Scorers: 39' Ψαρράς, 61' Αποστόλου - 16', 57' Ζιώγας

ΠΑΟΚ (Π.Τσερνάι): Παντέλης, Τσουρέλλας (62' Τρίμχολντ), Αλαβάντας, Ιωσηφίδης, Μπανιώτης, Σκαρτάδος, Αλεξανδρίδης, Δαμανάκης, Αποστόλου, Ψαρράς, Μαλιούφας (62' Βασιλάκος).

ΑΕΛ (Β.Σκότσικ): Παπαδόπουλος, Παραφέστας, Κυριλλίδης, Μητσιμπόνας, Γκαλίτσιος, Αλεξούλης (56' Γκαμπέτας), Μαλουμίδης, Τζιώλης, Ζιώγας, Βουτυρίτσας, Βαλαώρας.

Διαιτητής: Γερμανάκος

Γήπεδο: Τούμπα
Εισιτήρια - εισπράξεις: 8.050 - 2.029.550 δρχ.

Η ΑΕΛ αποσπά για πρώτη φορά στην ιστορία της τον πρώτο βαθμό μέσα στην Τούμπα. Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο 16' με σουτ του Ζιώγα από το ύψος του πέναλτι, μετά από προσπάθεια του Γκαλίτσιου. Στο 39' ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε με κεφαλιά του Ψαρρά. Στην επανάληψη οι βυσσινί ξαναπήραν προβάδισμα στo σκορ στο 57' με τον Ζιώγα και πάλι όπου εκμεταλλεύτηκε την κακή συνεννόηση ανάμεσα σε Μπανιώτη - Αλαβάντα και νίκησε για 2η φορά τον Παντέλη. 4 λεπτά μετά, ο Αποστόλου πλάσαρε τον Παπαδόπουλο με ψηλοκρεμαστό σουτ και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Η ΑΕΛ της περιόδου 1983-84.
ΠΑΝΩ ΣΕΙΡΑ : Γκόλαντας, Γκαμπέτας, Παραφέστας, Παπαδόπουλος, Δράμαλης, Μαλουμίδης, Πλίτσης.
ΜΕΣΑΙΑ ΣΕΙΡΑ : Αγγελακόπουλος (βοηθός προπονητή), Πατσιαβούρας, Ντόσας, Αλεξούλης, Γκαλίτσιος, Μητσιμπονας, Τσιώλης, Σκότσικ (προπονητής).
ΚΑΘΙΣΤΟΙ : Βαλαώρας, Κυριλλίδης, Βουτυρίτσας, Χάσεμπουργκ, Κμίετσικ, Ανδρεούδης, Ζιώγας.