20η αγωνιστική : ΑΕΛ - Παναιγιάλειος 1-2

Scorers : Αναστασόπουλος 34' - Λινάρδος (πεν.)73', Σκαρτσίλας 83'

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ξενοδόχοφ, Μασούρας (46'Ρέντζας), Κοντοχρήστος, Γιοβάνοβιτς, Κομεσίδης, Λαμπρόπουλος (78'Καπός), Αναστασόπουλος, Ουρτάδο, Βαρέλα, Μπόγιοβιτς (63'Πάτο), Μαρουκάκης.

Παναιγιάλειος (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης, Παπαχρήστος, Κολόκας, Σπίνουλας, Κρισμάρεβιτς, Γκοτσούλιας, Λινάρδος (85'Ζαχαρόπουλος), Ζουνίνιο (85'Ρέλλας), Μπουρλάκης (80'Αρμάντο), Σκαρτσίλας.

Διαιτητής: Γιάννης Μουρτζάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Καραγιαννίδης (Αθηνών)
4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)

Γήπεδο: AEL FC ARENA
Εισιτήρια: 5.887

Ο Παναιγιάλειος με τη βοήθεια της διαιτησίας νίκησε την κακή ΑΕΛ με ανατροπή 2-1 στο AEL FC Arena και έστειλε τους "βυσσινί"στην 3η θέση. Παρότι βρέθηκε μπροστά στο σκορ, η ΑΕΛ με γκολ του Αναστασόπουλου στο 34ο λεπτό. Ο διαιτητής στο 73 λεπτό "είδε" πέναλτι σε μαρκάρισμα από τον Κοντοχρήστο στο Λινάρδο, ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση και ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 83 λεπτό ο Σκαρτσίλας έβαλε το νικητήριο γκολ για τον Παναιγιάλειο.