Scorers: 43' (αυτ.) Ρέντζας - 10' Ρέντζας

Ηρακλής (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Δώνης, Στάμου, Σαραμαντάς, Γροντής (86′ Κυνηγόπουλος), Κούρος (69′ Καραγκούνης), Ιντζόγλου, Τζανετόπουλος, Μοντέιρο (60′ Περόνε), Λεοζίνιο, Πασάς.

ΑΕΛ (Σάκης Τσιώλης): Θεοδωρόπουλος, Μονιάκης, Τίκο, Φάρκας, Ρέντζας, Μασαλέσα, Αναστασόπουλος (84′ Φατιόν), Ναζλίδης, Ικαούνιεκς (46′ Γκαγιέχο), Ντέλετιτς, Τσάκο (57′ Αβραάμ).

Επόπτες: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Τάτσης (Ηπείρου)
4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)

Γήπεδο: Καυτανζόγλειο
Εισιτήρια: 708

Παρότι προηγήθηκε νωρίς στο σκορ, η ΑΕΛ δεν έφτασε στα επίπεδα εκείνα της απόδοσης που θα της έδιναν το πρώτο της "διπλό", ενώ στάθηκε και άτυχη λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον τρόπο που ήρθε η ισοφάριση των γηπεδούχων. Στην επανάληψη μάλιστα κινδύνεψε σοβαρά και με ήττα, με συνέπεια το τρίτο συνεχόμενο ισόπαλο αποτέλεσμα, εν προκειμένω το 1-1, να θεωρείται ικανοποιητικό, καθώς κρατήθηκαν οι αποστάσεις με τις ομάδες που βρίσκονται εντός της επικίνδυνης ζώνης.